| Product name | 7/8" Connector with Molded Cable |
|---|---|
| Type | Pre-assembled Cable Connector |
| Color | Black |
| Gender | Male |
| Description | M12 to M12 Y-distributor |
|---|---|
| Rated current | 4A |
| Ambient temperature | -25~+85℃ |
| Degree of protection | IP67 |
| Detection Distance | 10mm-500mm |
|---|---|
| Sensing Method | Direct Diffuse |
| Output Type | NPN (Open Collector) |
| Vibration Resistance | 10 to 55H |
| Operating voltage | Max. 300V AC/DC |
|---|---|
| Operating current | Max. 4A |
| Ambient temperature | -40...105°C (-40...221°F) |
| Degree of protection | IP67 |
| Number of Pins | 4 |
|---|---|
| Connection 1 | Male Connector |
| Threading 1 | M12 |
| Connection 2 | Cable End |
| Detection Distance | 50mm-1000mm |
|---|---|
| Sensing Method | Through Beam Type |
| Output Type | NPN & PNP (Open Collector), 24V DC, Max. 100mA |
| Output Function | Light-On / Dark-On selectable via control wire |
| Detection Distance | 50mm-10m |
|---|---|
| Sensing Method | Through Beam |
| Signal Output | NPN Output |
| Power | 20 VDC ±10% |
| Detection Distance | 30-3500mm |
|---|---|
| Sensing Method | Retro-reflective |
| Output Type | PNP |
| Power | 12-24 VDC ±10% |