| Seal Material | FPM/FKM |
|---|---|
| Housing Material | TPU, Black |
| Standard | IEC 61076-2-104 |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
| Contact Nut Material | Brass, Nickle-plated |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
|---|---|
| Insulation Resistance | ≥100MΩ |
| Contact Surface Material | Brass, Gold-plated |
| Housing Material | TPU, Black |
| Ambient Temperature | -25~+85℃ |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
|---|---|
| Cable Outlet | Straight |
| Contact Nut Material | Brass, Nickle-plated |
| Cable Length | 10m, 15m |
| Contact Carrier Material | PA, Black |
| Housing Material | TPU, Black |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67 |
| Cable Outlet | Straight |
| Shielded | No |
| Mating Cycles | >100 |
| Rated Current | 3A |
|---|---|
| Cable Outlet | Straight |
| Mating Cycles | >100 |
| Standard | IEC 61076-2-104 |
| Cable Length | Customized |
| Seal Material | FPM/FKM |
|---|---|
| Cable Length | Customized |
| Voltage | 60V |
| Pollution Degree | 3 |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Ambient Temperature | -25~+85℃ |
|---|---|
| Insulation Resistance | ≥100MΩ |
| Shielded | No |
| Voltage | 60V |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
| Description | Optical Fiber Sensor\ |
|---|---|
| Mounting Type | Nut Fixing |
| Theory | Red LED |
| Output | 12-24V DC |
| Model | NPN/PNP Type |
| Product Name | M12 To M8 Y-distributor |
|---|---|
| Standard | IEC 61076-2-101 |
| Contact Nut Material | Brass, Nickle-plated |
| Housing Material | TPU, Black |
| Endurance(shell) | >100 Cycles |
| Installation Type | Quasi-flush |
|---|---|
| LED Display | Yes |
| Working Voltage | 10-30VDC |
| No Load Current | <10mA |
| Max. Load Current | 200mA |